تفاوت فشن استایل در ایتالیا و فرانسه

تفاوت فشن استایل در ایتالیا و فرانسه سبک های مد به اندازه مناطقی که از آن سرچشمه میگیرند بسیار زیاد است. تأثیر فرهنگ در تنظیم روندها غیرقابل انکار است و در سال های اخیر شاهد آمدن و رفتن تعدادی از…

farbod pahlevani

7 سپتامبر 2022

تفاوت فشن استایل در ایتالیا و فرانسه سبک های مد به اندازه مناطقی که از آن سرچشمه میگیرند بسیار زیاد است. تأثیر فرهنگ در تنظیم روندها غیرقابل انکار است و در سال های اخیر شاهد آمدن و رفتن تعدادی از مدها بوده ایم.

با این حال، سبک های مد مربوط به یک کشور را نمی توان و نباید صرفاً مدهای ساده ای دانست که با تغییر زمان از بین خواهند رفت

اگرچه فرهنگ‌ها تکامل می‌یابند ودر طول سال‌ها روندی مترقی دارند، هنوز ارزش‌های اصلی خاصی وجود دارد که بر نحوه لباس پوشیدن زنان و مردان در مناطق و فرهنگ‌های خاص تأثیر می‌گذارد.

به همین دلیل است که مقالات، مقایسه‌ها و ویدیوهای متعددی در مورد این موضوعات انجام شده است که مواردی مانند غذا، مد، آرایش و همه راه‌ها را به روابط بین کشورهای مختلف مقایسه می‌کند.

آمریکایی در مقابل ایتالیایی، آمریکایی در مقابل فرانسوی، عرب در مقابل آمریکایی و غیره همه در جستجوی گوگل هستند و برای ما بسیار لذت بخش و روشنگر هستند زیرا به ما نگاهی به نحوه انجام کارهای روزانه زنان از سراسر جهان می دهند.

امروز ما دو کشور از برجسته ترین کشورهای جهان را در زمینه مد انتخاب کرده ایم، ایتالیا و فرانسه. به هر حال، اینها کشورهایی هستند که برخی از مشهورترین نمادهای مد از آنجا آمده اند و بحث های زیادی درباره آنها وجود دارد

با این گفته ها، بیایید اکنون با تفاوت های بین سبک های مد ایتالیایی و فرانسوی شروع کنیم و به آنچه که آنها را بسیار متمایز می کند بپردازیم و هر یک را بهتر درک کنیم.

photo 2022 09 07 16 58 01
تفاوت فشن استایل در ایتالیا و فرانسه 4

سبک مد ایتالیایی

تاریخچه ای کوتاه تفاوت فشن استایل در ایتالیا و فرانسه

تاریخچه مد ایتالیایی ثبت زمانی از وقایع و افرادی است که مد ایتالیایی را تحت تاثیر قرار داده و به شکل امروزی تغییر داده اند. از قرون وسطی، مد ایتالیایی در سطح بین‌المللی رایج بوده است، به طوری که شهرهایی در ایتالیا منسوجاتی مانند مخمل، ابریشم و پشم تولید می‌کنند. در طول قرون وسطی و رنسانس، مد ایتالیایی برای مردان و زنان بسیار زیاد و گران بود، اما صنعت مد در طول صنعتی شدن ایتالیا رو به افول گذاشت.

بسیاری از برندهای مد ایتالیایی مدرن در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم تأسیس شدند و در دهه‌های 1950 و 1960، مد ایتالیایی محبوبیت خود را در سراسر جهان به دست آورد. در حالی که بسیاری از مشتریان طراحان مد ایتالیایی افراد مشهور هستند، برندهای مد ایتالیایی نیز بر روی لباس های آماده تمرکز دارند.

در دهه 1960، کیف های دستی تولید شده توسط طراح گوچی، توجه افراد مشهوری مانند گریس کلی، پیتر سلرز، آدری هپبورن و بانوی اول ایالات متحده، جکی کندی را به خود

جلب کرد. جکی کندی با طراح ایتالیایی والنتینو گاروانی دوستی نزدیک برقرار کرد و از سال 1965 از طرح های او استفاده کرد، از جمله در مراسم عروسی اش با ارسطو اوناسیس. فلورانس پایتخت مد ایتالیا در دهه‌های 1950 و 1960 و میلان در دهه‌های 1970 و 1980 بود که ورساچه، آرمانی و دولچه و گابانا اولین بوتیک‌های خود را در آنجا افتتاح کردند. تا دهه 1970، مد ایتالیایی در درجه اول به ثروتمندان خدمت می کرد، شبیه به مد لباس در فرانسه.

در دهه‌های 1970 و 1980، مد ایتالیایی شروع به تمرکز بر روی لباس‌های آماده، مانند شلوار جین، ژاکت و دامن کوتاه کرد. میلان سبک های مقرون به صرفه تری برای خریداران داشت و فلورانس دیگر پایتخت مد ایتالیا محسوب نمی شد.

دهه 1990 در سراسر جهان برچسب های جدیدی مثل mimu  geox ظاهر شدند. مشتریان طراحان مد ایتالیایی  بسیاری از افراد مشهور مانند بیانسه، اکسل رز، التون جان، نائومی کمبل، الیزابت هرلی، لیدی گاگا، ویکتوریا بکهام، مدونا، بریتنی اسپیرز، ریحانا، الکساندرا برک، کریستینا آگیلرا، و حتی دایانا، شاهزاده خانم ولز بودند.

ایتالیا به عنوان یکی از برترین کشورهای جهان در طراحی مد، تاریخچه ای غنی از چهره های مهم، طرح ها و نمایش های شگفت انگیز دارد که مورد توجه و حضور چهره های مطرح در سراسر جهان قرار گرفته است.

ورساچه، آرمانی، دولچه و گابانا، موسکینو، والنتینو و غیره برای بسیاری از ما بسیار آشنا هستند، همه آنها از ایتالیا آمده اند و مقر آنها در میلان، پایتخت مد جهان در سال 2014 است.

بر کسی پوشیده نیست که زنان ایتالیایی به خاطر جذابیت جنسی و همیشه آراسته بودن شهرت دارند.

موهایشان درست شده است، از ظاهر بی عیب و نقصشان مراقبت می کنند و لباس هایی را ترجیح می دهند که منحنی های زیبای بدنشان را به نمایش بگذارد. وقتی به زنان ایتالیایی فکر می کنید، سوفیا لورن یا مونیکا بلوچی به عنوان دو تن از جذاب ترین زنانی که بسیاری از ما با تماشای آنها در فیلم های سینمایی می شناسیمشان به ذهنتان خطور می کند.

زنان ایتالیایی تماماً به دنبال تراوش کردن زنانگی هستند و این کار را با افتخار و با اعتماد به نفس انجام می‌دهند، همانطور که در لباس‌های تقویت‌کننده ظاهر، آرایش ظریف و اکسسوری‌های شیک آنها مشهود است.

photo 2022 09 07 16 57 58
تفاوت فشن استایل در ایتالیا و فرانسه 5
با این حال، البته، سبک و استایل بسته به مناطق کشور بسیار متفاوت است.

به عنوان مثال، زنانی که در شهرهای شمالی زندگی می کنند، مانند میلان، تمایل دارند واقعاً مختلط باشند و سبک های مختلفی را در خیابان به نمایش بگذارند.

به نظر می رسد سبک های ساده و مینیمالیستی، به خصوص برای خانم های حرفه ای ترجیح داده شده باشند، اما به سختی می توان از خانم های جذابی که روز خود را با لباس های رنگارنگ و شلوغ سپری می کنند، غافل شد.

لباسهای کسانی که در شهرها و جزایر جنوبی هستند همگی پر زرق و برق هستند، به خوبی در کنار هم استایل می شوند مردم این مناطق شیک و با احساس به نظر می رسند و برای تحت تاثیر قرار دادن لباس می پوشند.

https://youtu.be/VrWrZ_hAB6w  فشن در ایتالیا

سبک مد فرانسوی

کمی از تاریخ

photo 2022 09 07 16 57 55
تفاوت فشن استایل در ایتالیا و فرانسه 6

فرانسه به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در عرصه مد در جهان، تاریخچه ای غنی از روندها، طراحان باورنکردنی و زنان زیبا دارد.

ارتباط فرانسه با مد و سبک (la mode) به طور گسترده در زمان سلطنت لویی چهاردهم آغاز شد زمانی که صنایع کالاهای لوکس در فرانسه به طور فزاینده ای تحت کنترل سلطنتی قرار گرفت و دربار سلطنتی فرانسه، مسلماً، داوری شد.

حضور کشور کوکو شانل و لویی ویتون یعنی حضور فرانسه در دنیای مد اروپا در قرن هفدهم بیشتر قابل توجه بود و در قرن‌های بعد نیز مدعی اصلی باقی ماند.

با این حال، چیزی که واقعاً گیر کرده و تا به امروز هنوز یکی از مشهورترین سبک های مد است، لباس هایی است که در دهه 1860 سرچشمه گرفت و بعداً روند پرت-آ-پورتر لباس های کارخانه ای در دهه 1960 همه چیز را به خود جلب کرد.

وقتی به زنان فرانسوی فکر می کنیم، به مینیمالیسم و ظرافت فکر می کنیم. چیزی فوق العاده زنانه در سادگی وجود دارد و زنان فرانسوی این را به خوبی می دانند. آنها استاد زنانگی بدون فراوانی هستند، چه در رنگ، چه در اکسسوری و چه برای نمایش.

چهره برهنه و لب قرمز نماد معروفی است که وقتی به زنان پاریسی فکر می کنیم به ذهن بسیاری از ما می رسد.

کلاه سر، روسری دور گردن و پاشنه‌های کوتاه و باکلاس، ظاهری فرانسوی است که بارها و بارها در فیلم‌ها و تلویزیون دیده‌ایم، و این نمایانگری از ظاهر کلی زنان فرانسوی، یعنی ساده نگه داشتن چیزها در عین حال بسیار ظریف.

زنان فرانسوی نه تنها برای داشتن لباس‌های معقول و جذاب، بلکه در مورد اینکه چه می‌خورند و چگونه از بدن خود مراقبت می‌کنند، تلاش زیادی می‌کنند

یک رژیم غذایی خوب و یک پوست سالم بسیار مهمتر از پر کردن صورت با کرم پودر و آرایش است. زنان فرانسوی از نظر شکل ظاهری همانطور که شیک هستند، نمونه ای عالی برای مراقبت از خود در ظاهر و باطن هستند.

https://youtu.be/7IP5zAefiiQ 100 سال فشن فرانسه

تفاوت فشن استایل در ایتالیا و فرانسه سبک ایتالیایی در مقابل فرانسوی – چه چیزی بسیار متفاوت است؟

در حال حاضر، ایده خوبی در مورد تفاوت فشن استایل در ایتالیا و فرانسه دو سبک با یکدیگر وجود دارد، اما برای خلاصه کردن سریع آن، بر دو جنبه تمرکز خواهیم کرد، سبک کلی و رنگ.

تفاوت فشن استایل در ایتالیا و فرانسه فراوانی در مقابل سادگی

در حالی که زنان در همه مشاغل، با ترجیحات مختلف، وجود دارند، به طور کلی زنان ایتالیایی به دنبال موارد بیشتری در نحوه آرایش، لباس پوشیدن و ارائه خود هستند.

چشم های گربه ای آنها به زیبایی طراحی شده است، رژ لب آنها بی عیب و نقص است و کفش های پاشنه بلند آنها غیر معمول نیست.

از سوی دیگر، زنان فرانسوی ظاهری خوش‌رنگ‌تر را ترجیح می‌دهند. آن‌ها در لباس‌ها، اکسسوری‌های خود ساده‌اندیش هستند و ترجیح می‌دهند به جای استفاده از چیزهای ترند آن سال، اقلامی را که متناسب با سبک و حس مد آن‌ها هستند،استفاده کنند.

 تفاوت فشن استایل در ایتالیا و فرانسه رنگارنگ در مقابل تطبیق

سبک ایتالیایی، رنگ‌ها و چاپ‌های جسورانه را می‌طلبد تا چشم هر رهگذری را به خود جلب کند. خانم‌های ایتالیایی از ظاهر زیبا و برجسته کردن ظاهر خود با اکسسوری‌ها و رنگ‌های زنده ابایی ندارند.

سبک فرانسوی به سمت رنگ های همسان و معمولاً رنگ های خاکی تا تیره تمایل دارد. ترکیبی از بسیاری از رنگ‌ها در سبک زنان فرانسوی ترجیح داده نمی‌شود و از این نظر به رویکرد «کمتر، بیشتر» نیز می‌روند، معمولاً دو رنگ و به ندرت سه رنگ را ترجیح می‌دهند.

با این حال، آن‌ها از قطعات برجسته مانند اکسسوری‌هایی با رنگ‌های تند یا جواهرات بزرگ استفاده می‌کنند که ظاهر یکنواخت لباس هماهنگ را می‌شکند

امیدواریم از موضوع لذت برده باشید و احتمالاً با هر یک از این سبک ها طنین انداز شده باشید و حتی متوجه شده باشید که کدام یک مورد علاقه شماست.

مطالب مرتبط

نتیجه ای یافت نشد

صفحه مورد نظر شما یافت نشد. جستجوی خود را اصلاح کنید، یا از ناوبری فوق برای یافتن پست مدنظر استفاده نمایید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
واتساپ
پشتیبانی در پیام رسان ها